• 010.jpg

  

Спрощення процедури переведення дачних і садових будинків у житлову забудову 

    
Нещодавно Кабінет Міністрів України спростив порядок переведення дачних і садових будинків у житлові будинки. Отже, як це зробити?
Порівняно з минулим порядком спрощено форму звітності з обстеження будинку: замість детального опису огляду, замірів окремих елементів будівлі (вікна, двері, перекриття, сходи тощо) тепер необхідно лише вказати тип цих елементів. Немає також деталізації опису матеріалів, з яких побудовано дачу чи садовий будинок.
Перше і найголовніше сьогодні в процесі переведення будинків у житлові – це те, щоб дачний або садовий будинок відповідав державним будівельним нормам. А саме, будинок повинен мати діючу систему опалення, яка забезпечує його експлуатацію протягом року, висота житлових приміщень повинна бути не менш як 2,5 метри, конструкція будинку не повинна мати деформацій, що можуть призвести до втрати несучої здатності конструкцій та руйнування будинку. Таким чином, на відміну від «старого» порядку перевіряється надійність і придатність будівлі для постійного проживання, а не з якого матеріалу її побудували.
До того ж розміщення будинку на земельній ділянці повинно відповідати вимогам планування і забудови поселень у частині дотримання санітарних та протипожежних розривів (тобто має бути забезпечено вільний під’їзд до будинку пожежної або медичної служби і, щоб у разі пожежі, полум’я не перекинулося на сусідні будівлі).
Для переведення дачних і садових будинків у житлові будинки їхнім власникам необхідно подати відповідну заяву до виконавчого органу місцевого самоврядування села (сільському голові), селища, міста, з якими відповідні дачні поселення та садівничі товариства пов’язані адміністративно або територіально. До цієї заяви додати: копію документа про право власності на дачний чи садовий будинок, засвідчену в установленому порядку; письмову згоду співвласників (за наявності) на переведення такого будинку в житловий; звіт про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку з висновком про його відповідність державним будівельним нормам за формою згідно з додатком 2 до Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у житлові будинки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 р. №321.
Технічний огляд дачного чи садового будинку проводиться без застосування обладнання для визначення характеристик конструкцій та виконання вишукувальних робіт. Такий огляд повинні робити лише фахівці, які пройшли професійну атестацію і мають відповідний сертифікат.
Заяву про переведення дачного чи садового будинку у житлові повинні розглянути протягом одного місяця і прийняти рішення про її задоволення або відмову в такому переведенні.
Відмовити можуть лише у випадках: неподання зазначених вище документів до заяви; виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, про які йшлося вище.
Відмову можна оскаржити в судовому порядку, а з позитивним рішенням про переведення будинку до розряду житлового треба буде ще звернутися до державного реєстратора або нотаріуса для внесення відповідної інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Оплата за переведення дачних і садових будинків в статус житлових не береться. Перетворення дачі чи садового будинку у житловий дім дає можливість зареєструвати своє постійне місце проживання.
(Голос України №141 від 2.08.2017, С.Демський)
 

 

 

Copyright UKRGRUPPROEKT © 2017 . All Rights Reserved

Please publish modules in offcanvas position.